Стаття
Життєвий шлях помічника народного депутата і
депутата Обухівської міської ради
Аліни Купріянчик
Аліна Купріянчик —
- юристка та політолог за освітою,
- депутатка Обухівської міської ради Київської області;
- помічник-консультант народного депутата України VIII-IX скликань;
- лекторка Школи помічника народного депутата, Української академії онлайн освіти, Молодіжної платформи "YOUTH STAGE", Суспільно-політичного форуму-інтенсиву "Молодь Важлива" тощо;
- координаторка Зе!Молодіжки в Обухівському районі Київської області;
- членкиня Руху Зе!Жінки Київщини;
- громадська діячка у сфері благодійної допомоги;
- молодший лейтенант складу запасу Збройних сил України.
Ще в школі я була старанною та відповідальною особистістю. Я дуже серйозно ставилася до ведення щоденника та зошитів, виконувала вчасно всі домашні завдання, але при цьому встигала знаходити час для додаткових активностей. Все це сформувало у мені дуже крутий ресурс – це вміння розпоряджатися власним часом, нести особисту відповідальність щодо виконання поставлених задач та найважливіше – завжди мати позитивний результат.

Паралельно до школи, у старших класах, я додатково пішла навчатися на робітничу кваліфікацію в Обухівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат і вже після закінчення 11 класу мала не тільки атестат, але і свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за професією: секретар керівника (організації, підприємства, установи). Вже тоді, у школі, я виявила у собі любов до документів, їх оформлення, правильне ведення документообігу, реєстрацію тощо.
Після школи вирішила вступити до Національної академії внутрішніх справ на юридичний факультет. Було це у 2009. Завжди мріяла бути суддею, але з часом мрії щодо професії змінилися. Я росла та змінювалась і вподобання мої теж змінювалися. В університеті улюбленими дисциплінами були цивільне та кримінальне право. Мені здавалося, що це саме ті напрямки права, з якими цікаво працювати. Проте, окрім навчання, також в університеті долучилася до ради редакторів студентської газети. Саме тут я навчилася писати свої перші статті, бути трохи журналістом та прессекретарем. Проте, я завжди хотіла більшого. А тому, паралельно, на 3 та 4 курсах основного університету я пішла навчатися на військову кафедру підготовки офіцерів складу запасу Збройних Сил України у Національний університет оборони України ім. Івана Черняховського.

Коли я закінчила базові чотири роки навчання - отримала ступінь бакалавра в основному університеті та на додачу ще і звання молодшого лейтенанта складу запасу Збройних Сил України в університеті якому навчалася паралельно.

Далі, вирішила продовжити навчання на заочці для здобуття магістра права. Звісно, базові знання - це дуже добре, але мені здавалося, що у даній професії без практики нікуди. Так я почала шукати своє перше робоче місце. Було не легко, бо тема зі "стажем" мала місце, але де б я його взяла після денної форми навчання, це було питання.
Пішла вперше на офіційну роботу у банк, працювала спеціалістом по залученню клієнтів та займалася оформленням кредитних договорів. Звісно, ця професія була частково дотична до моєї професії, але мені хотілося іншого. Я завжди вважала, що якщо вже вчилася на юриста, маю працювати за фахом. Так, за невпинними пошуками, мені запропонували доєднатися до команди приватного нотаріуса.

Працюючи у нотаріальній конторі, мені було дуже важко, адже теорія і практика різні речі. Але моя любов до документів перемогла. Я отримувала задоволення від всього процесу який відбувався: довіреності, заяви-дозволи, договори тощо. Дійсно знання та практичний досвід, які я тут отримала були неоціненними. Дуже подобалося, завершуючи весь процес по угодах, віддавати документи клієнтам та розповідати або вітати їх з придбанням нерухомості. Але звісно і були мінуси – це великі обсяги роботи та купа безсонних ночей, якими доводилося працювати. В кінцевому випадку я пишаюся тим, що це пройшла.
Дійсно, те що нас не вбиває, робить сильнішими.
Пропрацювала я у нотаріаті більш ніж півтора року, після чого через знайомих дізналася про оголошення щодо пошуку помічника-консультанта народного депутата України у Верховну Раду України.
Я вирішила спробувати.

Три місяці я чекала завершення відбору і нарешті отримала довгоочікувану посаду. За результатами проходження випробувального терміну – мені запропонували залишитися. Робота у Верховній Раді України – це місце для стійких, витривалих, відповідальних, і цей список можна продовжувати нескінченно. Вся ця купа завдань приносила мені масу задоволення, адже звернення ніколи не завершувалися, і я завжди мала з чого формувати десятки своїх різнокольорових папок. Тони хаотичного паперу перетворювалися в ідеальний архів. Далі були творчі завдання та ті, які я робила вперше, але це мені приносило азарт, я завжди прагнула навчатися чомусь новому.
У 2019, коли Верховна Рада України достроково припинила свої повноваження, я мусила шукати нову роботу – колишній роботодавець більше не нардеп. Багато часу у мене це не зайняло. Я була досить затребуваною, бо мала за плечима чотири роки практичного досвіду. Поспілкувавшись з декількома новими обранцями, я швидко прийняла рішення, з ким хочу працювати. До речі, завжди приймаю рішення не тільки головою, але і серцем, а тому жодного разу ще не пожалкувала про результат – роботодавці завжди стають мені майже рідними людьми. І нинішній стан речей не є виключенням!

Проте, зупинятися – це не про мене, тож я вирішила спробувати свої сили на місцевих виборах. Перша спроба і вже перемога. Я дійсно дуже пишаюся цим та завжди дуже буду вдячна всі тим людям, які у хвилини передвиборчої агітації та всієї кампанії були поруч. Бо весь цей процес бажає кращого – це найгірший період, що мені доводилося проживати у житті. Одним словом – це складно і морально, і фізично. Але, я перемогла! І з 27 листопада 2020 року я офіційно стала депутатом Обухівської міської ради Київської області. В рамках роботи у міській раді є багато чого розповісти, але це стаття, а не роман на декілька томів.

Ви вже розумієте, що мені потрібно все і зараз, тому я ще й лідерка Зе!Молодіжки в Обухівському районі Київської області. Активний молодий депутат та громадянка, яка готова працювати з молоддю та, на додачу, з жінками – тож не обійшла я і рух Зе!Жінки Київщини.
Також, однією із моїх насолод та моїм дитям – є власний освітній проєкт під назвою онлайн курс індивідуального спілкування від Аліни Купріянчик щодо роботи Верховної Ради України, народних депутатів України та їх команд. Основна мета якого:
- поділитися власним досвідом роботи,
- допомогти підвищити обізнаність громадян,
- заохочувати їх до участі в державних процесах,
- мотивувати до нових ідей
- і головне: підвищити загальносуспільну свідомість та відповідальність громадян у їх ролі під час вирішення загально важливих питань країни.

Окрім власного курсу також є лектором ряду політичних шкіл, на яких також ділюся вже власними знаннями та практичним досвідом з людьми, які прагнуть дізнатися більше про роботу Верховної Ради України з середини.
Втім, крім основної роботи, я намагаюся завжди вчитися та наповнювати себе новими знаннями. Відвідую різного роду курси, читаю книги, інколи перечитую Закони тощо.
Тож мрійте, надихайтеся та багато працюйте! І дуже швидко Ви побачите, як Ваші мрії трансформуються у цілі, а цілі – у досягнення!
Слідкуйте за Аліною у соц мережах!