Стаття
Яким повинен бути помічник народного депутата?
Автор Бугай Інна
Ви часто чули історії людей, як вони не можуть знайти роботу? Здавалося б, диплом є, проте вмінь і практичних навичок немає.
Так і з посадою помічника народного депутата: однієї освіти недостатньо, аби влаштуватися на роботу. У допомогу приходять професійні навички та бажання розвиватися.
Сьогодні обговоримо ТОП 5 рис, які користуються попитом при працевлаштуванні помічником-консультантом нардепа.

Важливо! Народний депутат України може мати аж до 31 помічника:
  • 4 — за строковим договором або ж сумісництвом
  • інші — на громадських засадах.
Тож ця посада часто є вакантною, оскільки депутати шукають проактивних працівників, які стануть правою рукою держслужбовця.

Згідно з регламентом Верховної Ради, помічники-консультанти — це лише громадяни України, які мають середню спеціальну або ж вищу освіту і вільно розмовляють українською. Це "офіційні вимоги". Разом з тим варто розуміти, які особисті якості шукають депутати, аби співпраця стала ефективною та перспективною.
Стресостійкість
Ви як помічник будете спостерігати за усіма проблемами громадян, які звертаються до нардепів. Це складно як фізично, так і морально. Вам потрібно передбачати потреби керівника, усе розуміти без зайвих слів і швидко діяти попри власні бажання.
Професійність у певній ніші
Оскільки мінімальна кількість помічників у народного депутата — 2, то відповідно держ службовці шукають собі людей у команду за різними спеціалізаціями. По-перше, так зручно розподіляти кошти з фонду на заплатні. По-друге, через великий обсяг роботи краще структурувати свою діяльність: тут потрібні юристи, прес-секретарі, працівники з електоратом, відповідальні за інші сфери.

І, власне, професіонали у таких вузьких спеціалізаціях зможуть себе проявити та налагодити продуктивну роботу з депутатом.
Проактивність
Забудьте про стабільний графік! Помічник — права рука народного депутата. Готуйтеся багато подорожувати як Україною, так і за кордоном. На вас чекатиме понаднормове спілкування з виборцями, шалений документообіг, розгляд звернень громадян і широке поле для вирішень проблем населення.

Також, ви маєте слідкувати за всіма новинами, трендами, подіями. Помічники-консультанти повинні навчитися швидко шукати інформацію, активно брати участь у різних форумах та організаціях.
Супервайзинг
Контроль за діяльністю депутата та координація його зустрічей з виборцями — важливий аспект роботи помічника. Народний депутат покладатиметься лише на вас, оскільки у нього фізично не вистачатиме часу на всі організаційні моменти.

Керівник вам доручатиме різні завдання — розробити проект, знайти приміщення для зустрічі, зв'язатися з громадянами, знайти контакт компанії, перевірити пошту, прокласти шлях поїздки чи знайти місце у готелі.
Знання ділового етикету
Можливо, ви думаєте, що помічники-консультанти — це досить неформальна посада, тому можна забути про діловий вигляд, етикет та протокол. Ні в якому разі! Ви працюватимете у Верховній Раді України — цього достатньо, аби зрозуміти серйозність вашої діяльності.

Радимо вивчити весь діловий протокол, правила етикету, поведінки на офіційних зустрічах. Це важливо, як мінімум для того, щоб не виглядати посміховиськом в очах ЗМІ, які швиденько все опублікують. Якщо вам випаде можливість працювати за межами України — обов'язково дізнавайтеся національні особливості у державах, аби не створити незручностей.
Насправді, швидко засвоїти ці навички доволі складно, оскільки в Україні практично відсутні політичні школи та організації з підготовки кадрів.
Рішення цієї проблеми — Школа помічника народного депутата, перша в Україні навчальна програма з підготовки політичних кадрів, заснована у 2014 році. Тут готують професіоналів у різних спеціальностях, засвоюють необхідні навички у діяльності помічників-консультантів. Наші випускники працюють у Верховній Раді донині, вони дуже вдячні Школі за таку міцну політичну базу знань.

Якщо бажаєте стати ідеальним кандидатом на посаду помічника нардепа — реєструйтеся на курс Школи!