Як пройшла
37 Школа помічника народного депутата?
Фото, відгуки, спікери
Ось і пройшла 37-ма Школа помічника народного депутата.
За ці три дні трапилось стільки подій, лекцій, комунікацій, що просто неможливо описати словами!

Тож ми б хотіли підвести невеликий підсумок і йти далі до своєї мети: організовувати спеціалізовані проекти й великі форуми. Після 3 днів, насичених лекціями, наша команда змотивована творити далі, покращувати свої курси, щоб дарувати справжніх спеціалістів для нашої держави!
Перший день стартував з лекцій Ольги Коваль, Лариси Лавренюк, Владислава Котляра, Анатолія Кінаха, Аліни Піддубної та Олів'єра Ведріна. Широкий діапазон тем, шалена мотивація, активні учасники – це лише короткий опис першого дня.

Пані Ольга була першою, хто виступив перед нашою аудиторією, і вона одразу почала з важливої теми – освіти. Усі учасники дійшли висновку, що людський капітал - це інвестицї, які потрібно розвивати у нашій країні.
Далі Лариса Лавренюк розповідала про важливість фондів допомоги. Благодійність – одна з найважливіших тем зараз у світі, тому наші учасники мали почути і дізнатися усе про допомогу. Пані Лариса відповіла на усі питання учасників і поділилася своєю місією.

Владислав Котляр здивував публіку своєю щирістю. Спікер простою мовою розповів про аспекти своєї професії. «Соціологія є або Ваша, або її не існує», - доводив політтехнолог на своїй лекції.

Продовжив наш інтенсив Анатолій Кінах, екс прем'єр-міністр України, який підвів підсумки 2021 року. Усі учасники погодились зі спікером, що рік був «турбулентним» та нелегким, проте спікер також запевнив, що попереду кращі часи! Усе залежить тільки від нас, тож прагнення, знання та навички – ключ до успіху!

А після Анатолія Кириловича естафету прийняла Аліна Піддубна. Вона розповіла про складання резюме і надала шаблон, щоб кожний учасник зміг стати на крок ближчим до своєї мрії.

І завершити перший день курсу потрібно було яскраво, тож Олів'є Ведрін став вишенькою на торті. Справжній ментор і мотиватор зарядив нас своєю енергією. Учасники обговорювали справжні цінності і майбутнє України, у яке щиро вірить пан Ведрін.
Після успішного початку хочеться такого ж яскравого продовження. І Володимир Гончаров успішно виконав свою місію – провів першу лекцію 11 грудня. Надзвичайно цікаво було слухати про фінансування, адже не кожний розуміє як формується бюджет. Окрім цього захопили тему комунікацій з громадами та критикою у соцмережах.

Говорячи про соцмережі, ми не можемо не відмітити лекцію Діани Давітян, яка поділилась своїми секретами щодо роботи зі ЗМІ. У політиці необхідно бути завжди готовим до незапланованої комунікації, тож учасники дуже уважно слухати спікерку.

Другого дня ми обговорили також важливу тему – документообіг. Алла Ярмолюк пояснила принцип дії сучасної системи SEDO, що значно полегшила роботу депутатам.

І далі Олексій Мовчан провів лекцію і пояснив як потрапити і не «вляпатись» у політику. Також Олексій розповів про можливості, ідеологію, досвід роботи з реформами, коаліції та пошук союзників.

Але ж куди без перчинки на другий день?! Цього разу ми запросили Романа Філіпішина, який розповів про мистецтво дебатів. Не обійшлося без практики, тож у нашому залі розпочались дискусії. Учасники змогли продемонструвати себе з нової сторони. Дякуємо пану Роману за грунтовні знання!
Усі дні були насичені спікерами, тож третій день не став виключенням. Олександр Качура влаштував шалений інтерактив для учасників. А після нього говорив про електоральну еволюцію в Україні, етапи агітації та ще багато чого цікавого.

Далі на черзі справжні коучі. Перший з них – Всеволод Зеленін, який з першої секунди заполонив собою весь зал. Ми говорили багато про політичний спічрайтинг, політичні промови та їх види.

Продовжив дивувати нашу публіку Сергій Стужук, який став заключним спікером 37-ї Школи помічника народного депутата. Спікер точно знає, як змусити публіку слухати. Учасники дізнались про техніку публічних виступів і як же правильно відповідати на каверзні питання.
Це лише короткі підсумки трьохденного курсу, а говорити ми можемо безкінечно довго! Дякуємо усім учасникам, спікерам, команді і кожному, хто став частинкою цього шаленого інтенсиву. Три дні пролетіли як один. До нових зустрічей!
Спасибі кожному, хто провів ці дні зі Школою помічника народного депутата. Ми з радістю ділимося фотографіями, аби нагадати, що рух до мрії починається з першого кроку!

Надія Іщенко
Фотограф заходу