Навчання
Майбутні події
Минулі події
Школа помічника народного депутата проводить лекції, доступні для кожного
Юлія Висоцька - помічник нардепа
Вечір 26 липня став чудовою нагодою провести відкриту зустріч із Юлією Висоцькою.
Ми навіть не помітили, як промайнув час і як багато записано у наших нотатках щодо роботи Верховної Ради:
  • Освіта.
  • Депутатські запити та звернення.
  • Взаємодія народних депутатів та їх помічників.
  • Заробітні плати.
Багато почули про звичайні будні депутатів у Верховній Раді: діяльність, графік, робота в округах.
Тож, дякуємо пані Юлії за ме-е-ега інформативну зустріч!
Андрій Євстігнєєв - член ЦВК
28 липня Андрій розповів учасникам вебінару про:
  • ієрархію законодавчих документів, акти нижчої та вищої юридичної сили та як вони регулюють суспільні відносини;
  • про законодавчу процедуру та її характеристики. Визначали суб'єктів законодавчої ініціативи та акти, які врегульовують їх дільність.
  • про пояснювальну записку, порівняльні таблиці і проект постанови ВРУ — фундамент підготовки перед прийняттям законів.
  • конституційну більшість, особистість голосування та вступ законопроектів у дію.
Голова обертом: стільки знань за такий короткий термін, і це лише вступна лекція
Святослав Юраш - народний депутат
3 серпня Святослав Юраш з учасниками вебінару провів відкриту онлайн зустріч.
Поговорили про українську діаспору, відносини з Німеччиною, діяльність ГУАМ в Києві, маленькі перемоги та багато іншого.

На лекції Святослав розповів про власний шлях до парламенту з усіма стратегіями та переживаннями. Також серед націкавішого був спіч про власні вимоги до помічників депутата:
1. Проактивність.
2. Спеціалізація.
Ця система дозволяє кожному постійно чимось займатися та делегувати обов'язки.
Відкритий вебінар з депутатом Київради Аллою Шлапак 5 липня 2021 року
Тема: Місцевий депутат - політик чи господарник?
За 80 хвилин пані Алла поділилася зі слухачами:
  • про розподіл Київради на фракції, як розподілилися депутати в постійних комісіях — усе з цифрами та поясненнями;
  • як депутати реалізуються у стінах ради та захищають права своїх виборців: про депутатські міжфракційні об'єднання, про їх цілі та діяльність сьогодні;
  • про роботу громадських приймалень: як депутати працюють з громадянами, що таке доручення виборців, як здійснити матеріальну допомогу;
  • у чому виключна унікальність Київради, кому надається слово на пленарних засіданнях, що обговорюється та як приймаються проекти рішень.
Алла розповіла і продемонструвала діяльність Київської міської ради у призмі питання гендерної рівності, вікового цензу та умовах сьогодення.
Відкритий вебінар з народним депутатом України Мар'яном Заблоцьким 2 липня 2021 року
Тема: Прийоми та стратегії просування законопроектів.
Про які ж методи просування законопроектів розповів депутат?
  • Пошук союзників у підтримці реформ та правок. Сформована команда з одними і тими ж цілями здатна зробити неможливе — організувати більшість у голосуванні за прийняття документу.
  • Практика змінення логіки внесення правок: щоб обійти один комітет, ми можемо зафіксувати правку, яка стосується іншого. Як результат — ніяких порушень + актуальна стратегія.
  • Створення, так би мовити, відволікаючих правок: поки комітет напружується та прописує певні «важливі» законопроекти, потрібні люди просувають свої ідеї та з легкістю отримують маленьку перемогу.
Це була дуже цікава лекція! Стільки прикладів, реальних історій, відповідей на важливі питання, пояснень матеріалу та актуальних проблем прийомів і методів — усе це обговорили за 60 хвилин.
Реєстрацію на курс ВІДКРИТО!